Rozdělení týmů vždy na dvě jednotky

mapa

Před několika týdny jste mohli v MechWarrior Online zaznamenat drobnou změnu, která má za cíl posílit spolupráci mezi hráči. Abych vám onu změnu objasnil a přiblížil cíl, ke kterému vede, tak se nejprve ve stručnosti vrátím do doby před několika týdny. Tehdy jste se připojili ke hře a systém vás automaticky přiřadil k jednomu ze soupeřících týmů. Pokud jste chtěli znát stav poškození některého ze spolubojovníků, museli jste se na něj zaměřit, což tedy mnoho lidí nedělalo. Každý si hrál v podstatě pouze za sebe a na ostatní se ohlížel jen velmi zřídka. To má ovšem rozdělení do dvou skupin v rámci jednoho týmu změnit.

Bez názvuPřibližně před třemi týdny se tedy po patchi objevila v levém horním rohu obrazovky tabulka, která ukazovala stav tří vašich spoluhráčů. Také je barevně odlišila od ostatních hráčů vašeho týmu a mohli jste je tedy snadno rozpoznat i na mapě. Současně s tím byla přidána i možnost chatu pouze mezi touto menší skupinkou hráčů. Pokud by byl tento chat správně využíván, tak se dají výborně koordinovat útoky a taktika boje. Od začátku mě trochu mrzí, že se stejně většina lidí ihned rozprchne a neberou ohled na týmové kolegy. Jedině snad, že v případě krajní nouze vám alespoň občas někdo přijde na pomoc.

LanceNyní 21.5. v novém patchi se tabulka informující o vaší jednotce ještě lehce změnila. Zobrazuje nyní i konkrétní druh mecha, kterým ten který hráč disponuje. Ovšem důležitější je podle mého názoru přidání řádku s vaším jménem a procentuálním stavem vašeho bojového mecha. To mi dříve hodně chybělo, jelikož jsem si z bílých, žlutých a červených plošek v nákresu mecha značících stupeň jeho poškození nedokázal udělat tak dobrý obrázek o tom, jak dlouho ještě mohu v boji vydržet či zda se mám raději stáhnout a bojovat více z krytu a na dálku.

Věřím, že pokud lidé začnou více v jednotlivých skupinách spolupracovat, tak budou bitvy mnohem zajímavější a při boji proti neorganizovanému soupeři podstatně snazší. Jaký názor na to máte vy? Pomáháte si navzájem ve skupině?

2 Odpovědí k Rozdělení týmů vždy na dvě jednotky

  1. Gomoku says:

    Staci zmacknout klavesu “Q” a ukaze se status vsech spoluhracu nad jejich mechama. takze se nemusis na nikoho zamerovat abys zjistil jak je na tom.

  2. Aton says:

    Myslím že ty spolupráce budou furt na stejné úrovni … dokud se budou připojovat neznámí hráči k sobě … jsou tam nováčci, jsou tam trial mechové, občas jsou nevyvážené skupiny … buď moc light nebo jen heavy mechové apod … nějaký řád a logiku to začne mít až se budou moci připojovat do her alespoň skupina 4 mechů (sehraných kamarádů) pod vlajkou jednoho klanu … pak bude spolupráce … teď tam dle mě hraje i spousta dětí a spousta lidí ani neumí anglicky …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>