Začínáme hrát MechWarrior Online krok za krokem

mwo-klient

MechWarrior Online je hezká hra, ale pro nové hráče může být její první spuštění poněkud matoucí.  Zvlášť pokud nehráli alespoň některou hru ze série MechWarrior. Navíc uživatelské rozhraní je tak na přesdržku.  Rozhodl jsem se napsat tohoto, doufám užitečného, průvodce prvním spuštěním. Mým cílem je pomoci překonat porodní bolesti nováčků podáním užitečných informací nejen o základních principech fungování hry.

Vezmeme to hezky až od podlahy a rozdělíme si téma na několik kroků. Nebojte se přeskakovat části, které vás nudí, protože to píši opravdu pro každého.

Svět MechWarrior Online

Děj se odehrává ve 31. století, v časech nekonečných válek vedených napříč celým lidmi obydleným vesmírem. Tyto války vyhrávají, či prohrávají, lidé zvaní Mechwarrioři. Jsou to piloti obrovských kovových strojů, jejichž výška někdy dosahuje i 15 metrů a jsou vybaveni dostatkem zbraní na srovnání celého městského bloku. My jsme nyní ti Mechwarrioři, kdo pilotují tyto kolosy do bitvy s hrdě vztyčenou vlajkou své korporace, prosadit její zájmy.

I když se děj odehrává tak daleko v budoucnosti, je technologická úroveň populace nízká. Staletí civilních válek se nutně podepsala na vývoji nových technologií a ty staré jsou již většinou zničeny, nebo ztraceny (známé jako Lostech). Většina infrastruktury a vědomostí nutných k produkci vyvinutějších mechů byla ztracena, výsledkem je, že i v 31. století většina společností produkuje mechy založené na technologiích starých několik století. Mechové, králové bitevního pole, jsou nyní cennější, než voda nebo lidské životy.

Budeš právě ty legendou, nebo zapomenutým nýmandem? Pouze tvé dovednosti a štěstí předurčují tvou cestu ke slávě!

Krok první: Registrace a stažení klienta

 

Oficiální stránky hry se nacházejí na adrese mwomercs.com. Pokud ještě nejsme hrdými majiteli herního účtu, je potřeba si jej pro stažení klienta vytvořit. Registraci účtu provedeme na této adrese https://mwomercs.com/signup vyplněním a odesláním formuláře nacházejího se na zmíněné stránce. Pro neanglicky mluvící část populace jen ve zkratce zmíním body formuláře: Country = země, Date of Birth = datum narození, Pilot name = jakou chcete mít přezdívku, Email Address = email a uvést 2x, Password = heslo a také 2x. Zakliknout políčko u “I agree ..” a kliknout na modrý čudlík :) . Následuje obvyklá verifikace mailem.

Po přihlášení k účtu si již můžeme stáhnout instalátor herního klienta kliknutím na modře podbarvený odkaz “Download Now” v pravém horním rohu. Po stažení a spuštění souboru vás čeká klasická rychlá windows instalace. Při prvním spuštění nainstalované hry se bude klient celkem dlouho aktualizovat. Jakmile se objeví v launcheru tlačítko “Play”, máme vyhráno. Do hry se hlásíme stejně jako na oficiální web.

 Krok druhý: Rozkoukáváme se

Nabídka trial mechů se mění každý týden

Nyní před sebou máme hlavní menu hry. Na první pohled vypadá složitě, ale nelekejme se. Stejně. Jediné co nyní můžeme dělat je spustit si hru s trial mechem. Trial mechové slouží k rozkoukání se ve hře, zjištění, která váhová třída nám bude nejvíce sedět a v neposlední řadě k  vydělání dostatku C-Bills (herní měna) na vlastního mecha. Je příjemným faktem, že s těmito mechy neplatíme opravy, ani náklady na vystřílenou munici. Bohužel, jsou v základní konfiguraci, která se za optimální nedá považovat ani omylem.

Do bitvy však nespěchejme a povězme si něco o základních třídách mechů a k jakým rolím jsou uzpůsobeny. V MechWarrior Online jsou celkem čtyři třídy mechů a máme vždy na výběr  jednoho z každé váhové kategorie. Od nejlehčích, až po nejtěžší. Tato nabídka se každý týden mění.

Lehcí mechové – light

Váha robotů ve třídě lehkých mechů se pohybuje od 20 do 35 tun. Jsou rychlí, hbití a mohou zaůtočit odnikud bez varování. Aby mohli být tak rychlí, montuje se na ně pouze lehký pancíř a jen lehké zbraně. Jejich hlavní úlohou ve hře je průzkum. V žádném případě je však nepodceňujte! Nejeden atlas zařval ve smrtícím tanečku s nimi.

Oznámení lehcí mechové: Commando, Jenner, Raven, Spider

Střední mechové – medium

Zástupci strřední třídy mechů váží něco mezi 40 až 55 tunami. Díky ješte ne tak velké váze si zachovávají poměrně vysokou rychlost, ale mohou již nést poněkud údernější arsenál. To z nich dělá velmi unikátní a nebezpečné protivníky. Podle své výbavy mohou sloužit jako průzkumnící, nebo klidně i jako úderní mechové v prvních liniích.

Oznámení mechové střední třídy: Cicada, Centurion, Hunchback, Trebuchet

Těžcí mechové – heavy

Pokud chcete mecha, od kterého to bolí, ale je stále celkem pohyblivý, zvolte jednoho ze zástupců této třídy. Jsou to již těžší kousky s váhou 60 – 75 tun. Můžeme je v rozumné míře vybavit i nejtěžšími zbraněmi ve hře a zachovat jim schopnost dobře manévrovat. Nejpopulárnější konstrukce jsou právě těžcí mechové.

Oznámení těžcí mechové: Catapult, Cataphract, Dragon, Jagermech

Útoční mechové – assault

Jejich revírem je první linie. Jejich střelba je vražedná. Jejich protivníci jsou.. kaput. Mechové v této třídě patří k těm nejtěžším, které si můžeme vybrat. Váhový rozsah je 80 až 100 tun. Jsou vybaveni tím nejtěžším pancířem a těmi nejtěžšími zbraněmi. Vyvažují to ovšem svou neohrabaností. Hra s nimi vyžaduje hodně praxe. Proto zvažte, jestli alespoň ze začátku nepřenecháte místo ve skupině určené pro ty nejtěžší mechy zkušenějšímu hráči.

Oznámení assalut mechové: Awesome, Atlas, Stalker, Highlander

Nyní nezbývá, než se rozhodnout, jaký mech a styl hry nám bude nejvíc sedět. Doporučuji si postupně zahrát s každým zástupcem dané třídy. Jakmile jsme se rozhodli, klikem označíme trial mecha a můžeme kliknout na tlačítko Launch v pravo nahoře.

Krok třetí: Krotíme svého mecha

Jsme ve své první hře a perlit asi rozhodně nebudeme. Nejprve se musíme naučit chodit a to bude vyžadovat trochu praxe, protože si musíme zvyknout na pár neobvyklých principů ovládání.

Chůze

Předně, mech chodí sám rychlostí, kterou mu předem určíme pomocí kláves W a S. Úplně zastavit se dá tlačítkem X.  Klávesami A + D měníme natočení nohou robota, čímž udáváme jeho směr chůze. Na minimapě uprostřed dolní části hudu je náš směr chůze znázorněn šipkou. Myší, pro změnu, ovládáme mechovu horní část těla (torso). Kam se zrovna díváme oproti směru chůze nám prozradí trojúhelníkový výřez na minimapě. Pokud jsme zmatení, nebo jen potřebujeme, klávesou C lze srovnat vytočení torsa s nohami. Takže mech otočí horní část těla po směru chůze.

Zbraně a míření

Aby to nebylo tak jednoduché, zbraně se dají umístit do rukou a na torso mecha. Ruce i torso mají většinou rozdílnou rychlost pohybu a proto máme v podstatě 2 zaměřovače. Kroužek a klasický křížek. Kam ukážeme kroužkem, tam namíří mech své ruce. Torso se natáčí pomaleji, ale časem i křížek zamíří tam kam míříme kroužkem. Uf, matoucí není liž pravda. Naštěstí alespoň víme, kde máme umístěnou jakou zbraň. K tomu slouží seznam zbraní v pravé dolní části hudu. Pokud máme zbraně umístěné na obou částech těla, jsou i v seznamu tyto zbraně rozdělené podle toho kam patří.

Zde vidíme, že robot má v rukou lasery a na těle rakety. Lasery jsou ve skupině zbraní 1 a raketomety ve skupině 2. Kursorem je označena skupina 1.

Skupiny zbraní

Nechceme-li střílet vším najednou, potažmo střílet LRM bez zaměření, je potřeba si ještě přiřadit zbraně do skupin. Seznam zbraní není pouhý seznam, ale v podstatě menu, kde si můžeme navolit čím a kdy chceme střílet. Stačí pro každého mecha zkonfigurovat pouze jednou. Konfiguraci je nutno znovu provést pouze v případě výměny zbraní.

Jak vidíme na horním obrázku, máme k dispozici celkem 6 možných skupin. Každou z nich odpálíme příslušným číslem na klávesnici. Zařazení zbraně měníme pomocí kursoru ovládaného klasickými šipkami. Potvrdit zařazení musíme pravým CTRL. Po potvrzení nám vybrané číslo v menu zmodrá. Když zmáčkneme pravé CTRL ještě jednou, zbraň se ze skupiny vyřadí. Klidně můžeme mít jednu zbraň i ve více skupinách. Pro visuální demonstraci může posloužit následující video.

No. Pro dnešek přeji hodně trpělivosti a ať se daří. Příště se podíváme na to, jak si pořídít vlastního mecha, a co vše s ním můžeme vyvádět.

11 Odpovědí k Začínáme hrát MechWarrior Online krok za krokem

 1. Honza says:

  Po jaké době má dojít ten verifikační e-mail?

  • Warix CZ says:

   No dojde hned ale ja mam mail na seznamu a tam neprisel….Udelal sem ucet na googlu novou rgistracku na googlovskz mail a byl tam asi do 2minut.

  • marabu75 says:

   Měl jsem ten samý problém. Zaregistroval jsem se (mám mail na seznamu) a nic mi nepřišlo. Napsal jsem na jejich support a taky žádná odezva. Pak jsem přeposlal předchozí mail na support znova v době, kdy v Kanadě nepracujou (naše dopoledne a chvíli odpoledne) a to už mi přišla automatická odpověď, že můj požadavek přijali a přiřadili řešiteli. Během jejich dne (u nás po půlnoci) jsem dostal odpověď s verifikačním odkazem.

 2. Arien says:

  omrkni spam složku..

 3. Honza says:

  dik za rady

 4. Durhil says:

  Díky mel sem ten samy problem email z googlu funguje vertify code prisel hned :)

 5. excellent post you have at this time what everybodys comments with our
  web site in respect to

 6. awesome info we have at this time what is your comments at our web page
  on the subject of

 7. In addition to informing the marketing, it is advisable to create a pressrelease, spot an advert in the community report, and post fliers across the area to attract attendants.

 8. Csgo Hack says:

  I believe everything posted made a great deal of sense.
  But, think about this, what if you composed a catchier
  title? I ain’t saying your information is not good., but what if you
  added a headline that makes people want more? I mean Začínáme
  hrát MechWarrior Online krok za krokem | MWO.CZ | Česká fanpage hry MechWarrior Online.
  is a little vanilla. You ought to look at Yahoo’s home page and see how they create news headlines to get viewers to open the links.
  You might add a related video or a related picture or two
  to grab readers interested about what you’ve got to say.
  Just my opinion, it could bring your posts a little bit more interesting.

 9. overwatch says:

  Everything typed made a lot of sense. But, consider this, suppose you were to write a killer title?
  I am not saying your content isn’t good., but what if
  you added a headline that makes people desire
  more? I mean Začínáme hrát MechWarrior Online krok za krokem | MWO.CZ | Česká fanpage hry MechWarrior Online.
  is a little vanilla. You ought to peek at Yahoo’s front page and note how they write
  news headlines to get viewers to click. You might try adding a video or a related pic or two
  to grab people interested about everything’ve written. Just my opinion, it could bring your blog a little livelier.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>