Top 7 dotazů k MechWarrior Online, na něž jste se možná báli zeptat

logo otaznik

Ahoj, jsem Arien a rozhodl jsem se spustit tyto stránky o MechWarrior Online, abych pomohl přátelům, kteří se mnou tuto báječnou gamesu paří. No a nejen jim :) . Po spuštění open bety se často v chatu objevují dost zajímavé dotazy nových hráčů, nebo i těch starých, kteří si dělají tímto způsobem srandu z nově příchozích. Myslím, že bude užitečné podělit se o nám známé informace, aby jste je nemuseli složitě hledat na zahraničních webech, protože věřím, že se hráčská základna v Česku rozroste. Nebudu to dál rozmazávat, pojďme rovnou k dotazům.

1. Právě jsem začal hrát. Proč nedostávám XP?

Každý začíná hrát pouze s trial mechy, které nemůžeme přestavovat či vylepšovat, a proto nemá smysl, aby dostával zkušenosti.

2. Co jsou to GXP?

GXP jsou globální zkušenosti, které nejsou vázané na specifického robota. Můžete je použít v Pilot Labu na vylepšení jakéhokoliv mecha.

3. Chci hrát s kamarády. Jak velkou skupinu můžeme vytvořit?

Aktuálně můžete mít skupinu čtyř lidí. Tato by pak měla jít konvertovat až na skupinu osmi hráčů. Tuhle volbu jsem prozatím, bohužel, neodhalil. /EDIT/ Možnost hrát v 8mi byla prozatím zrušena. Viz. článek: Nový patch 1.0.142 je venku. Přináší novou mapu a další vychytávy.

4. Je TAG dobrá zbraň?

Ne, není :) . TAG slouží  k označení cíle pro členy týmu vybavenými LRM a SSRM. Rakety pak mají větší šanci na zásah otagovaného cíle. Pokud TAG používáte, doporučuji jej přiřadit do nejčastěji používané skupiny zbraní.

5. Kolik poškození způsobuje NARC?

Systém NARC sám o sobě nezpůsobuje žádné poškození. To i navzdory tomu, že potřebuje munici. O co se tedy jedná? Na nepřátelského mecha vystřelíme mršku zvanou “pod”. Ta se na onoho nebohého mecha přilepí a vysílá zaměřovací signál pro rakety. /EDIT/ NARC vyžaduje LOS, tedy přímou viditelnost na cíl. LRM pak budou zasahovat cíl s větší přesností (stejný efekt jako TAG nebo Artemis). Chování NARCu bude pravděpodobně v budoucnu upraveno, protože v současnosti se jedná o poměrně málo využitelnou věc. Díky eR Spectre za opravu.

6. Jak zapnu chainfire?

Chainfire se zapíná vybráním patřičné skupiny zbraní a zmáčknutím klávesy <- BACKSPACE. Zbraně v této skupině pak budou střílet postupně, místo aby vystřelily všechny najednou.

7. Mohu střílet na větší vzdálenost, než je uvedená v dostřelu zbraně?

Ano. Téměř každá zbraň dostřelí dál, než je její uvedený dostřel. Jedinou vyjímkou jsou rakety. Připravuji přehlednou tabulku zbraní, kde si vše pak budete moci zjistit.

To je prozatím vše. Na všechny tyto dotazy jsem opravdu již odpovídal. Pokud jsem zde neuvedl zrovna ten váš, můžete se ptát v komentářích. Zatím přeji GL&HF.

6 Odpovědí k Top 7 dotazů k MechWarrior Online, na něž jste se možná báli zeptat

 1. eR Spectre says:

  Ad. 3 – skupinu osmi hráčů není v současné době možné vytvořit vůbec. 20. listopadu by měl přijít patch který to umožní (pokud nebude zpožděn), nicméně zatím není známo jak bude vyřešen matchmaking.
  Ad. 5 – NARC vyžaduje LOS, tedy přímou viditelnost na cíl. Jeho efektem není to že zaměření nebude zrušeno, ale LRMs budou zasahovat cíl s větší přesností (stejný efekt jako TAG nebo Artemis). Chování NARCu bude pravděpodobně v budoucnu upraveno, protože v současnosti se jedná o poměrně málo využitelnou věc.

 2. Arien says:

  Díky za opravu. Bod 5 byl opraven.

  K bodu 3 je v posledních patch notes uvedeno:

  This patch, we introduce the 4-player limit to group sizes. The match maker works the same as usual with this single exception that groups can no longer be larger than 4-players.

  Necháme se překvapit s čím přijdou později.

 3. Nostradamus252 says:

  Ahoj, dotaz mimo mísu, nemám na klávesnici right ctrl a v ovládání jsem nenašel možnost namapovat potvrzení přiřazení zbraně do skupiny na jiné tlačítko, nějáký nápad krom new klávasnice? Díky

 4. Bubo says:

  Serus
  no je to tam pod ,, Toggle weapon group,,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>