SPIDER

Spider-Jump-Jets

Ve hře jsou tři modely SPIDER. Pořádně se dá hrát jen SDR-5D (má ECM) ostatní tu jsou jen na expení. To co si musíš jako pilot SPIDERa uvědomit je, že nejsi asault, nejsi asault tak to tak nehraj. Postavit se na místě někomu čelem a čekat, že to přežiješ je většinou jen krátký a tragický omyl. Nejsi ani RAVEN či COMANDO se STREAKy tak se s nimi nehoň, stejně tě sestřelí. Jsi SPIDER, nech ostatní, ať si běhají po zemi, ty můžeš lítat.

Prohrát snadno a rychle

Dát se snadno zabít je jednoduché vezmeš si MACHINE GUN k tomu FLAMER a chvilku počkáš, pokud soupeř nepadne smíchy, máš problém.
Podobně skončí řešení se SMALL LASER, MEDIUM LASER a je skoro jedno zda normální nebo pulzní ty 1-3 kousky ti nepomůžou (proč nehraješ za JENNER, nebo CICADU můžeš si jich vzít třeba 6 a mít k tomu armor.
Boj na blízko znamená, že každou chvíli něco chytíš, ale proč? Ty jsi SPIDER a nemusíš běhat s ostatními lighty a nechat se postupně rozebrat.
Další nápad, který je občas vidět, je nebrat si žádné JJ a ušetřené tuny použít na zbraně. Blbost. Vem si jiného mecha, pokud nechceš skákat. Ale ty jsi SPIDER a nehraješ při zemi. Na druhou stranu možná ti bude stačit 6JJ (mně stačí). Kromě pár budov se dostaneš prakticky všude.

Takže jak na to?

Základem je hra, kdy ty střílíš, a nikdo nestřílí do tebe. Na tebe jo, ale to nevadí. To znamená bojovat na větší vzdálenost, útočit od zadu v případě nouze i z boku. Pokud to nejde tak při boji na krátkou vzdálenost nestůj, ani nelítej. Kromě stojícího SPIDERa je druhý nejzábavnější terč SPIDER letící po plynulé křivce, kde nemůže uhnout. Mnohem hůř se trefuje SPIDER, který skáče krátké skoky na různé strany. Stále se snažíš dostat za soupeře, nebo nad něj. Pokud se nedaří a můžeš bezpečně zmizet a zmiz. To, že nepoběžíš rovně a neukážeš záda, je snad jasné. Pokud běžíš 150 a honí tě RAVEN se STREAKy s rychlostí 150 máš jen několik možností:
* Začít splašeně utíkat, kličkovat a nechat se zabít.
* Pokud je to možné tak rychle zaběhni mezi svoje, snad to pomůže.
* Pokud můžeš tak uteč. To znamená, zvol si trasu a kryj se za budovy, kopečky a nedej mu čas zaměřit STREAKy. Když můžeš tak přeskoč řadu budov, kterou bude těžko obíhat.
* Pokud se na to cítíš, tak ho zabij, stačí přesně mířit do jednoho místa a nedovolit ji tě zaměřit.

Co si naložit?

Zkoušel jsem dost možností, za některé se skoro omlouvám svým spoluhráčům a výsledek je asi tento
5V
tady jdou jen 2 energetické zbraně do torza, ale máš jen 2 kritické sloty moje řešení je ER LARGE LASER, dostřel se hodí a teplo nevadí, můžeš zkusit i LRG PULSE LASER, ale má malý dostřel.
5K
4 balistické sloty v rukou a 1 energetický v torzu, dá se postavit jako 5V. Další možnost je jedna AC/2 v ruce a v torzu TAG (přidá ti to nějaké exp. a občas se hodí). Varianta s 2xAC/2 už stojí moc kompromisů v ostatním vybavení. AC/5 mi nepadla do ruky, ale bez TAGu stojí jen o tunu víc než AC/2.
5D
to je důvod proč jsi hrál ty předchozí. 2 energetické sloty v ruce a jeden v torzu a jasná volba ER PPC do ruky, pokud chceš, je dobré vzít i TAG, ale bude tě stát dva JJ.
Co se úprav týče je to dost jednoduché Double Heastsinks jsou nutnost, ostatní u 5V a 5K nemusíte u 5D potřebujete všechny.
http://mwo.smurfy-net.de/mechlab#i=52&l=665d51b7eb838bdb65d1a817344c95fe1b66491d

Tvoje práce:

* průzkum
* boj / obtěžování zdálky
* boj na blízko
* kapovat

Průzkum

Nauč se hlásit, co vidíš.
Pokud je jeden pak ve tvaru souřadnice – označení – typ – výbava
to znamená D6 – Áčko – Atlas DC – na dálku/blízko nejdůležitější zbraň.
Pokud je jich víc tak ve tvaru souřadnice – typy, nebo alespoň počet
to znamená D6-D7 dvakrát Raven a za ním něco většího.

Boj na dálku

Palba z dálky svádí k tomu zastavit se a přesně střílet. Není problém tak dostat i ATLASe či STALKERa. Stále si pamatuj, nejsi asault, tvůj úkol není střílet z jednoho místa a nechat se zabít.
Sleduj na minimapě kam se kdo dívá a pokud koukají na tebe tak nestřílej a raději se vypař, pokud se tě vydají hledat, přesuň se někam jinam a oni budou určitě někde chybět.
Lepší bude pár výstřelů a přesunout se jinam a otravovat někoho jiného, než se nechat zbytečně odstřelit.
Pokud jsi na mapě, kde funguje heatvizion tak nestůj, jako blbec na budově na kterou se soupeř musí dívat (uprostřed tvého týmu). Jdi se raději podívat na nějakou budovu do soupeřova týlu.
Pokud už koukáš, co se kde děje nestůj na hřebeni, raději za ním.
Pokud zaměřuješ pro LRMboat nemusíš vždy tagovat, jo dává to větší škody, jsou za to body, ale TAG má dva konce a na jednom jsi ty.

Boj na blízko

Nauč se střílet ve výskoku s otočkou, po výstřelu můžeš mizet jiným směrem.
Pokud se zamotáš do hromadné bitky, nezapomeň, že je lepší když jako tým dostanete jednoho, než když poškodíte trochu všechny. Pokud se neumíš trefit do malého tak tref velkého je to lepší než nic. Tvým hlavním úkolem není pokusit se ho zabít za každou cenu, lepší je přežít a pomoci někde jinde. No, a když na to přijde, co děláš se SPIDERem v té mele?
Zbraň v ruce má jednu velkou výhodu míří přesně a rychle do dálky no a má jednu velkou nevýhodu blbě míří na terč pod cca 100m. Důvodem je konvergence, jednoduše řečeno pokud není terč, tak zbraně míří do nekonečna tj. mech má ruce rovnoběžně pokud namíříš na terč, ruce se začnou otáčet, aby obě mířily na tvůj terč. Pokud vystřelíš moc brzo tak mineš, trochu pomůže mířit mírně do strany.
Pokud stále nerozumíš tomu co je ta konvergence tak si dej malíčky na Ctrl a ukazováčky ukaž na mezerník pak na F5 a nakonec na monitor, stále to jsou body jedním směrem od tebe, ale prsty se hýbou no a votom to je.

Kapování

Zabíráš a je klid:

pokud je na tebe vidět z dálky nestůj, ani se nepohybuj stále po stejné dráze. Někdo už na tebe míří.
pokud na tebe není vidět tak stůj a poslouchej uslyšíš ho dřív, než uvidíš. Modul na tichou chůzi tu není.

Zabíráš a jdou po tobě:

pokud už jsou v bázi tak vypadni a střílej z dálky, pokud se blíží tak se kryj a připrav se kudy vypadnout.

Snažíš se bránit vlastní:

Tady je tvůj hlavní úkol, koupit čas než se vrátí ostatní, pobíhej, dělej malé skoky, střílej, je jedno zda se trefíš, hlavně se nepřehřej a můžeš zkusit, zda tě nebudou chtít honit.
Jsi poslední? Zvaž, zda se to nedá stihnout i na dálku. Miř dobře a vyhraj.

A na závěr několik výsledků


Možná stojí za pozornost relativně malé DMG, ale na LIGHT mecha docela slušný počet KILLů. Důvod je jednoduchý, s jednu zbraní budete mířit tam, kde to bude bolet.

5 Odpovědí k SPIDER

 1. Kaunmann says:

  jeden z nej článků tady.hodně dobrý a užitečný rady. je vidět že už máš něco odehráno;) a když už sme u těch lightů tak sem viděr ravena s AC20…samozřejmě mu došly náboje prd udělal a byl k ničemu :D a to tvoje PPC je dost riskantní, pokud pudeš 1v1 proti jinýmu lightu tak si v řiti tim ho těžko trefíš tolikrát abys ho sundal,to chce opravdu skill…

 2. ixfaels says:

  tiež to kalim zo spiderom…ale štzilom spy takže rtag je namieste a v podstate ho mam zrobeneho jak ty len namiesto ppc som hodil erlarge laser(dostreli dalej)a na tej lavovej mape sa da dost pekne využit kamikaze stile ked sa in dostaneš na chvost ked akurat stupuju do toho pekelneho kruhu a tam im položiš airstike artilery…..(a potom pride to čo každi očakaval…žačali luskat s nim——HORKIžE SLIžE-CIGARETY :p)

  • Shadow SP01 says:

   Výborný článek, i když lighty neumím a nehraju, tak přesně nějak takhle bych si představoval jejich optimální zahrání.

   BTW: Ixfaelsi, pokud už pod jinou přezdívkou s námi nechodíš v dvanáctkách. Nechtěl by jsi se přidat? Scházíme se v podvečer většinou tak kolem osmé na Team speaku cursed.cz / mwo.cz, viz. hlavní odkaz tady na stránkách a pokud nás je v ten který den a čas dost tak hrajeme právě 12ky. Stabilních a schopných průzkumníků máme jako šafránu, takže další rádi uvítáme. Ve hře mě případně najdeš pod stejnou přezdívkou jako tady, dtto na Teamspeaku, nicméně večer v podvečer tam můžeš oslovit takřka kohokoliv a patrně bude vědět o co se jedná.

 3. ixfaels says:

  najlepšia zostava na spidera je er large laser,medium laser a med.laser/tag…s touto formaciou som dal 605dmg…ale podla mna viac sa zabaviš s er ppc ako s large laser….

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>