Pohled na mnou neoblíbené nebo velmi těžké mapy v MechWarrior Online

screenshot_1

Během posledních dní jsem přemýšlel o tom, jakému tématu bych se mohl věnovat v dalším článku. Inspirace mi přišla v podstatě sama až dnes během dopoledne. Měl jsem celkem volno a pustil jsem se tedy do hraní. Opravdu jsem se těšil na to, jak si užiju dopoledne a zničím pár nepřátelských mechů. Toto nadšení mě ale opustilo už po půl hodině. Jak k tomu došlo? Nevím jak vy, ale já mám několik map vyloženě neoblíbených a právě tyto mapy se mi neustále opakovaly bez jakékoliv vidiny zlepšení.

Právě to mě přivedlo k tomu, sepsat několik článků o jednotlivých mapách z pohledu hráče. Dnes zde najdete informace o těch mapách, které jsem si velmi nerad užil během dnešní první půlhodinky hraní.

RIVER CITY NIGHT

Tuto mapu mírně řešeno nesnáším. Určitě jste na ní také hráli a alespoň někdo mi musí dát za pravdu. Během noci v ní nejsou občas vůbec vidět nějaké nepřekonatelné překážky, nepřátelští mechové splývají s budovami a vůbec je velmi obtížné se v terénu zorientovat a uhrát nějaký rozumný výsledek. Pokud už na ní ovšem jsem, využívám v maximální míře termovizi a snažím se co nejrychleji ukrýt mezi budovami, kde mám alespoň nějakou šanci na přežití. Jakou taktiku volíte pro tuto mapu vy?

FROZEN CITY

Tato mapa mi nevadí ani tak z hlediska hratelnosti, ale spíš kvůli celkové atmosféře. Nebaví mě prodírat se tou mlhou, která je po celé mapě. Působí to velmi depresivně. K samotné hře se to možná hodí, ale mě si FROZEN CITY opravdu nezískalo. Je zvláštní, že FROZEN CITY NIGHT mi přijde podstatně lepší a vše je způsobeno pouze tím, že je u ní jasný výhled a při hraní mám přehled, co se kde děje. Vzpomínám si, že včera jsem právě na noční verzi této mapy slavil se svým Dragonem poměrně velký úspěch, kdy se mi podařilo zlikvidovat tři protihráče, kteří bojovali i s mnohem silnějšími a odolnějšími mechy. Stačil mi k tomu onen dobrý výhled a přesná muška.

CAUSTIC VALLEY

Během dnešního dopoledne to byla asi nejlepší mapa, na kterou jsem byl poslán. S tou osobně nemám žádný velký problém, protože viditelnost je dobrá a dají se na ní najít místa, odkud lze dobře odstřelovat nepřátelské mechy. Já si nejraději vybíhám na nějaký z kopečků uprostřed mapy, vyberu si nejméně pohyblivého mecha a do něj střílím až do té doby, než se mi podaří ho složit. A kupodivu slavím úspěch poměrně často.

Jaký názor máte na jednotlivé mapy vy? Jakou taktiku byste mi doporučili zvolit u oněch dvou prvních map, se kterými se opravdu peru? V příštím článku se můžete těšit na popis těch, které mám naopak rád a kde už mám vyzkoušené nějaké způsoby jak přežít a co nejvíce potrápi nepřátelské mechy.

3 Odpovědí k Pohled na mnou neoblíbené nebo velmi těžké mapy v MechWarrior Online

 1. JudgeDeath says:

  Jo River City Night taky nesnasim,ale Frozen City mi nedela problem v jakykoliv verzi.
  Za nejlepsi taky povazuju Caustic Valley prave kvuli zvysenymu teplu.Treba trochu Heat managmentu a je to v pohode,ale je opravdu funny,kdyz se prede mnou overheatne Splatcat a dostane skebli xD

 2. pedy007 says:

  Řešení je v RIVER CITY NIGHT nepoužívat NIGHT VISION,ale HEAT VISION. Stejně se hodí používat HEAT VISION i ve FROZEN CITY.
  Obecně se dá říct, že jsou tři možné režimy a je nutné se je naučit používat a přepínat dle potřeby.

 3. Filip Matějka says:

  Tak HEAT VISION používám, ale ani tak pro mě hraní na těchto mapách není příjemnější…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>