Odhalení slabých stránek mechů Hunchbacks, Awesome, Dragon, Jenner a Raven

hunchback

V předchozím článku jste byli již seznámeni s tím, že jsem se rozhodl spolupracovat na tomto webu a budu vám přinášet zajímavé informace o velmi pěkné i když trochu komplikované hře Mechwarrior Online. Já bych vám toho o sobě úvodem rád řekl trochu více. Počítačové hry jsou mým koníčkem, na který mi ovšem zbývá z mého pohledu prachmálo času. Pokud už si nějaký najdu, tak se věnuji hraní Call of Duty (úplně všech dílů), Company of Heroes (o tom tvořím i web CoH.cz) a nyní i Mechwarrior Online – i když mé začátky s ním byly poměrně kruté, ale k tomu se třeba dostanu později. Tak to by bylo několik informací o mě úvodem a nyní už se pustím do hlavního tématu dnešního článku, tedy do povídání o tom, jak nejlépe zničit konkrétní typ mecha.

Když jsem se díval na oficiální fórum Mechwarrior Online, narazil jsem na zajímavý post týkající se slabých stránek konkrétních typů mechů. Abyste nemuseli vše složitě překládat, přečetl jsem si všechny informace za vás a zde je tedy první část.

Hunchbacks

Pokud budete bojovat proti tomuto mechovi, nesnažte se příliš útočit na ruce a tělo mecha. Vaše střely by měly mířit pokud možno na ramena, která jsou jeho velmi slabým článkem. Pokud se vám je podaří zničit, je mech už naprosto bezbranný a tedy i velmi snadný cíl.

Awesome/Dragon

Stejně jako v předchozím případě je nejlepší pokusit se co nejdříve zničit jejich ramena, abyste oslabili jejich bojové schopnosti. Ovšem pokud se vám to podaří, ještě rozhodně nemáte vyhráno. Tito mechové totiž mají ve svém těle zabudovaných několik děl, která vás mohou naprosto zničit. Ovšem otáčení těla je pomalejší a vy tedy máte určitou šanci, že rozeberete na šroubky dříve vy jeho než on vás.

Jenner/Raven

Předností těchto mechů je jejich velká rychlost, ovšem to je asi tak všechno. Tyto mechy mají také poměrně omezený pohyb trupu a paží. Jak je tedy nejlépe vyřadit z boje? Zaměřte se na jejich nohy. Jakmile budou bez nich, budou velmi oslabení. Dále zlikvidujte ramena a tím bude jejich osud zpečetěn.

Snad jsem vám tímto článkem trochu pomohl a zvýšil vaši úspěšnost v bitvách. V případě že nějakého ze zmíněných mechů vlastníte, určitě si dávejte pozor na ona místa, která jsou označena za slabá. Déle tak přežijete a pomůžete svému týmu. Přeji vám hodně štěstí v boji.

 

 

7 Odpovědí k Odhalení slabých stránek mechů Hunchbacks, Awesome, Dragon, Jenner a Raven

 1. Gomoku says:

  Mno rady jsou to pěkné ovšem třeba u lightů dost těžce proveditelné v realném boji. Dále se dá dodat, že taky cebturion je dost oslabený po odstřelu hlavní zbraně na pravé ruce. Catapult má zase například perfektně trefitelné centrální torzo stejně tak jako Stalker (armor to už je jiná věc).

 2. Arien says:

  Mne jako pilota catapulta dost naštve ztráta zbraňových nosičů. Nejen, že pak vypadám jako kuře napipi, ale jsem k ničemu.

  Stalkerům miluji ustřelovat boky a hlavně když mají XL engine. Není lepší pocit, než složit takovou mrchu jedinou ranou :)

  Jinak, s ravenem opravdu poslední dobou umírám jen na nohy. Jde poznat vylepšení hitbox detection.

 3. CursedSlayer says:

  Tedy nechci hanit autora, ale tohle je sesmolenina tak na ranní jízdu do práce (při řízení auta).
  Hunchback
  Až na variantu SP pálit každopádně do pravého torza (z vašeho pohledu tedy nalevo). To je alfa a omega Hunchbacku. SP variantu napálit do hlavy (slabina Hunchů, je pěkně trefitelná), nebo ho prostě “kornout” (center torso).
  Awesome
  Neznám detailně všechny varianty, ale rozhodně se vyplatí ho rovnou kornout, nebo napálit hlavu (hlava je taky celkem dobře zasáhnutelná u tohoto mecha). Levé a pravé torzo má dohromady rozhodně víc HP, než center. Případně pokud má poškozené pravé torzo, soustředit se na něj, jehož zničením přijde o dost zbraní. Levým torzem si pomůžete jen částečně, bo většinou v levé ruce nic nemá.
  Dragon/Centurion
  Primárně ustřelit pravou ruku a to bez vyjímky, případně se pokusit pravé torzo a doufat že má XL motor (a že ho v těchto meších mívají často).
  Jenner/Raven/Cicada
  Určitě pálit do nohou a ničeho jiného. Jakmile jim ustřelíte nohu, máte tak 2-3 sec na to, než se rozeběhne na poloviční rychlost. Za tu dobu ale tito lehcí mechové utrpí takovou škodu, že je to většinou jejich blesková finálka. Ravena rozhodně nemá omezený pohyb trupu, to fakt nééé.
  Spider/Commando
  Nohy, případně mířit na torzo. Jsou to velice křehcí mechové a většinou platí, že jakmile se zastaví, nebo spomalí, jsou mrtví.
  necelých 10 minut datlování

 4. Filip Matějka says:

  CursedSlayer: Omlouvám se, pokud to na vás je málo podrobné. Čerpal jsem z oficiálního fóra. Sám mám zatím s Mechwarrior online minimální zkušenosti, tudíž nemohu čerpat z vlastního hraní. Snad se to postupem času zlepší. :)

  • CursedSlayer says:

   Ani né tak nepodrobné jako spíš nepřesné. Ale budiž, když jste prvosenka. :) Držim palce do dalšího článku.

 5. eR Spectre says:

  Já souhlasím s CursedSlayer – tohle je článek k ničemu…
  Nelze jen tak přebrat nějaký přízpěvěk z fóra aniž by jsi něco o hře více vědět.
  Příklad za všechny, Dragon – ustřelit pravou ruku, ok, proč ne. Ale pokusit se o torzo? Dragon je jeden z mála mechů který často nese XL engine, takže se to může zdát jako dobrý nápad. Nicméně to že mají často XLko má dobrý důvod – a to ten že jejich RT a LT jsou v poměru k CT velice malá a dobře pancéřovaná. Tudíž pokoušel u Dragona o side-torso kill je blbost.
  U Centuriona je pravá ruka jasná – je velká a nese hlavní výzbroj. Nicméně i u Centuriona je lepsí mířít na celé torso než se snažit trefit pouze RT/LT, protože jeho trup tvoří celkově malý cíl.

  • CursedSlayer says:

   U toho Dragona/Centurion jsem psal “případně”. Blbě jsem to popsal, ale myšleno to bylo správně. Z praxe je to totiž tak, že při pokusu mu ustřelit pravou ruku většinou dost trefuju i pravé torzo (většinou nemířím přímo na paži, ale na kloub).
   A k Centurionovi…ona je to stejnak taková de*ka, že může mít SRM6ky v levém torzu a když už nemá ani to, pořát má 2xML v centru. :) Kolikrát jsem slyšel na TSku (i odemě) “Tak už kua chcíípni!!” a on si tam ten Centurion dál běhá očesanej až na centr torzo a krájí nás laserama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>