Objevujeme tajemství pilot labu: Dovednosti pilota

pilot-lab-c

Dnes si povíme něco o pasivních schopnostech dostupných v záložce Pilot Lab. Postupem času se schopnosti našeho pilota zlepšují a může se díky tomu naučit nějaké nové triky. Jak to tedy funguje?  Za každou odehranou hru se nám u patřičného mecha přičítají body a ty můžeme utratit za naučení nějaké vychytávky. Tyto body nazýváme “mex xp” a jsou vázány pouze na konrétního mecha. Shopnosti jsou rozděleny do tří skupin a ke každé skupině je těžší se dostat. Takže si je postupně proberme.

Skupina BASIC

Skupina basic je skupinou základních dovedností. Přístup k dovednostem v ní máme prakticky ihned po zakoupení mecha, ale i tak je hodně užitečná.

Coolrun

Tato abilita nám pomáhá s chlazením mecha. Konkrétně přidává 7.5 % k proměné zvané heat dissipation, což si můžeme představit jako lepší rozvod tepla mezi chladiči. Pokud máme například v robotu pouze jeden standartní chladič s efektivitou 1, bude jeho efektivita po naučení Coolrun 1.075. Pokud to dobře chápu.

Kinetic Burst

Zvyšuje akceleraci mecha o 22.5%.

Twist X

S tímto skillem může náš mech otočit horní částí těla o 10% více než obvykle.

Heat Containment

Znáte ten blbý pocit, když se přehřejete a mech se vypne? Tento skill nepatrně zvedne hranici od kdy se to stane..

Hard Brake

S tímhle umíme zastavit mnohem rychleji. A to o celých 25%.

Arm Reflex

Zrychluje pohyb mechových rukou o 15%. Třes se Jennere! Nebo taky “Kolečko, kolečko. Kde se fláká ten křížek. To jsou ale blbé piškvorky!” :)

Twist speed

Zrychluje pohyb torsa o 20%.

Anchor Turn

Nožičky se nám už tolik nepletou, proto můžeme zatáčet o 10% rychleji (Po 15ti pivech ztrácí na významu. Tam už je problém někde mezi klávesnicí a židlí.).

Skupina ELITE

Proč se tyto dovednosti učit, když jsou jen čtyři? No, protože, jsou fákt hustý a také se nám zdvojnásobí účinek již naučených skillů ze skupiny basic. Pro odemčení této skupiny je potřeba naučit se u tří mechů ze stejného typu  všechny basic dovednosti. Úpřímnou soustrast s hráči, co musí hrát 3x Atlase.

Quick Ignition

Mech se nám vypne, nebo zapne, o celou třetinu rychleji. Vstávej semínko holalá.. .

Pinpoint

U tohoto skillu se setkáváme s tajemným pojmem konvergence a to v tom smyslu, že urychluje rychlost konvergence zbraní o 15%. Co to herdek je? Vžijme se do pilota sedícího v mechovi umístěného na tréningvém poli. Před sebou máme 2 stromy sloužící jako cvičný terč. Stromy jsou v jedné linii. První je vzdálený 100 metrů a druhý 200. Vždy když zamíříme na první a pak hned na druhý strom, mech potřebuje nějaký čas, aby PPC v levé i pravé ruce zamířily přímo na střed stromu. V podstatě musí obě ruce dát blíž, nebo dál od sebe. Pokud by nebyla konvergence zbraní přizpůsobována automaticky, jako třeba u stíhaček z druhé světové války (kde bývala fixně nastavena na 300 metrů), stalo by se, že při střelbě na bližží cíl, než je nastavená, by jej kulky obletěly zleva i zprava. Uf, to bylo ale krkolomé.

Fast Fire

Už je jednodušší. Prostě zkrátí prodlevy mezi výstřely o 5%.

Speed Tweak

Můj oblíbenec. Zvyšuje maximální rychlost mecha o 7,5%. Vím, že je v popisku 10, ale není to pravda.

Skupina MASTER

Opět platí, že musíte pro odemčení této skupiny mít naklikány všechny ELITE dovednosti u tří mechů. Pokud jste se dostali až sem, jste fakt machři. Vězte, že se nyní zdvojnásobil účinek elite dovedností a můžete do mecha namontovat dodatečný modul. Rozvedu dále.

Module Slot

Jak jsem již podotkl, po odemčení master dovednosti Module Slot, můžete do mecha přidat další, jinak nedostupné, vybavení ve formě extra modulu. Moduly jsou fajn vychytávky, ale ještě nemáme vyhráno. Nyní je totiž na čase odhalit pravdu o dalších zkušenostních bodech, co dostáváme. Jsou to body zvané “G-XP”. Za tyto učíme pilota ovládat moduly, nebo je můžeme použít na učení dovedností u jakéhokoliv mecha. Moduly se učíme ovládat v druhé záložce Pilot Lab pojmenované “Pilot Trees”.

Pilot Trees

V Pilot Trees se prozatím můžeme naučit ovládat celkem 5 modulů.

Advanced Zoom

Je modul, který nám zprostředkuje lepší čtyřnásobné přiblížení. Efekt přiblížení je trošku rozdílný od klasického. Při použití tohoto modulu se vykreslí ve středu HUDu okno s přiblíženým cílem.

360 Target

Tento modul nám na radaru ukáže i ten cíl, který máme za zády. Dosah tohoto modulu je 200 metrů.

Capture

S tímto modulem budete zabírat nepřátelskou bázi o 15% rychleji.

Senzor Range

Zvyšuje účinnost našich senzorů o 15%.

Target Info

Čas potřebný k získání informací o zaměřeném cíli se zkrátí o 25%.

Moduly pak jdou standartně koupit v Mech Labu.

Pro dnešek se loučím. Těším se na dotazy a připomínky v komentářích.

7 Odpovědí k Objevujeme tajemství pilot labu: Dovednosti pilota

 1. Cursedslayer says:

  Konvergence : Tu bych vystětlil spíš na normálních lidských očích, které so chovají identicky. Pokud se díváte na velice blízký předmět, půjdou Vám panenky k sobě (ústí hlavní zbraní). Čím vzdálenější předmět budete pozorovat, tím se budou od sebe panenky očí oddalovat až do dvou teoretických ( ve skutečnosti by musel být předmět nekonečně daleko, že :) ) rovnoběžek mezi ústí panenky jednotlivého oka a pozorovaného předmětu.

  Elite 2x: Nepočítal jsem to, ale u ELITE se schopnosti už nenásobí dvakrát, pokud je máte na třech variantách jednoho stroje.

  Fast Fire : 15%

  Twist X : Nejsem si jistý a dnes to s Cataphractem vyzkouším, ale funguje to myslím trochu jinak. Torzo se otáčí stále stejně, ale v krajních polohách je možné zbraněmi na troze “jít za roh”. To jest i křížový zaměřovač se odprostí středu obrazovky. Možná je to kombinace obojího. Jak větší úhel otočení, tak to s tím zaměřovačem.

 2. Camel says:

  zdar abych odemkl skupinu elite musím mít stejnou skupinů mechů příklad heavy nebo to musí být rovnou například 3x dragon?

 3. Bubo says:

  presne tak, 3x z jedenho typu, to znamena 3xdragon alebo 3xhunchback atd. Master uroven tak isto.

 4. Dyzzi says:

  Prosim vás k čemu přesně slouží modul Target Decay ?

 5. Arien says:

  S target decay se ti nepřítel dostane ze zaměření za delší dobu.

 6. Durhil says:

  Zdravím mam takovy dotaz KDyž si teda koupim treba 3x catapulta vyzkoumam vsechny basic tak se mi u vsech otevrou ty elite ze? a ted kdyz bych ty dva mechy prodal a nechal si toho co se mi vic libi tak ty schopnosti tech prodanejch mechu zmizej ? nebo zustanou ? preci jen mame jen 4 sloty.. a chtel bych vyzkouset vic mechu

  • Arien says:

   Ahoj, nahrané zkušenosti u mecha ti zůstanou napořád. Klidně zkoušej :) Pokud plánuješ master budeš muset prodaného mecha znovu koupit a nahrát s ním elite skilly.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>