Novinky z MWO Online a 313th kompanie

Zdravím příznivce online hry Mechwarrior Online a zejména členy 313th Czechoslovak Mech Company, největšího tuzemského zástupce v urputné vesmírné válce o nadvládu nad galaxií.

V uplynulých týdnech došlo k několika zásadním změnám…


autor článku : Lethrendis

…jak ve hře, tak ve fungování naší hráčské komunity. Pokusím se je rekapitulovat. Nejprve změny ve hře.

PGI přikročila k přequirkování IS mechů za účelem vybalancování hry. Tento cíl, se jí, zdá se, až na drobné přehmaty zdařil. Hrát IS mechy proti klanovým má opět smysl! Stejně významná byla i změna parametrů energetických zbraní (zejména pulzních), která opět posunula hru od boje na nejkratší vzdálenost trochu dále od těla.

Zásadní ovšem byl nástup dlouho očekávané Community Warfare, kterou PGI vydala v BETA verzi o pár dní dříve, než se očekávalo. Tento nový herní mód je dle mého názoru velmi zábavný, přinesl osvěžení a opět zvýšenou aktivitu většiny hráčů. Jako bunus k tomu PGI vyřešila vleklý problém naší 313th s registrací, což lze též jedině kvitovat s povděkem. Významný dopad to mělo i na fungování naší komunity, ale u toho se pozastavíme níže.

V uplynulých několika měsících naše herní skupina lehce ztrácela drive, hledali jsme svou tvář, což přineslo jak zhoršení herních výsledků, zejména proti špičkovým soupeřům, tak některé drobné rozmíšky v osobních vztazích mezi některými hráči. Tuto situaci jsme pochopitelně museli řešit, zvláště s ohledem na blížící se Community Warfare.

Východiskem byla nakonec aktivita Shadowa a několika dalších hráčů, kteří se pokusili vytvořit nový rámec fungování naší komunity, nově ne už pouhého volného sdružení, nýbrž jako funkční jednotky.  Tento záměr jsme přednesli všem členům jednotky a proběhlo hlasování o změně struktury a fungování 313th Czechoslovak Mech Company.  Výsledkem bylo odsouhlasení přednesených návrhů a ustavení velení jednotky na první jednoleté volební období. Více se můžete dočíst na našem fóru.

Doufáme, že provedené změny budou ku prospěchu. Některé dílčí změny už se projevily, třeba oddělení běžných casual her od elitních competitive dropů, změna struktury TS serveru a několik dalších. Je ještě brzy hodnotit jestli bude dopad těchto změn pouze pozitivní, ale pevně doufáme, že ano. Doufáme, že tyto změny povedou jednak k lepším výsledků competitive her, tak k větší pohodě a klidu uvnitř naší party v běžných hrách. Děláme to, koneckonců, pro zábavu.

313th vstoupila do CW nepochybně velmi dobře. Získali jsme celou řadu vítězství a utrpěli nemnoho porážek, navzdory tomu, že celý herní mód je zatím nedokonalý a lze očekávat další patche. Přesto se nám podařilo stanovit si poměrně úspěšnou taktiku a styl hraní v novém módu. Po přidání generátorů nejlepší varianty stále hledáme, ale i tak je naše úspěšnost vysoká. Také jsme zjistili, že nás ostatní hráči frakce Mariků pozorně sledují a hodnotí poměrně vysoko, což nás těší.

Pro úspěšné pokračování naší jízdy je nutné nepolevovat a dál stavět na tom, co se nám daří. Pokud se ohlédneme zpět, zjistíme, že toho není málo. Ukazuje se, že nejvíce úspěchů v CW sklízí teamy početné, schopné stavět více dvanáctek a opakovaně dropovat na exponované planety, ale zejména teamy koordinované a schopné takticky spolupracovat ve hře. I proto musíme stále nabírat nováčky a doufat, že se jim hra zalíbí a stanou se našimi platnými členy. Tímto tedy opět zveme každého, kdo má zájem o hraní MWO na vyšší úrovni, než je pouhý PUG, aby vstoupil do našich československých řad. Stačí přijít na naše TS, slušně pozdravit, a my rozhodně nekoušeme. Většinou :)

Jedna odpověď k Novinky z MWO Online a 313th kompanie

  1. Perak67 says:

    ahoj, funguje ta 313th Czechoslovak Mech Company ??
    mám zájem se spojit s někým, abych se mohl přidat k našim
    napište mi jak a nějaký kontakt na:
    frankonero@seznam.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>