Mapy v MechWarrior Online, které si jistě oblíbíte

mwo

Přibližně před týdnem jsem pro vás připravil článek zabývající se mapami v MechWarrior Online, které já osobně považuji za těžké a opravdu je nemám rád. Závěrem jsem vám také slíbil přinést alespoň krátké popisy map, které mám vyzkoušené a jsem rád, když mě na ně hra připojí. Dnes jsem se k tomu konečně dostal a seznámím vás tedy s „Forest Colony“, „Frozen City Nigh“ a „River City“.

Forest Colony

Dokud nebyla vydána mapa Alpine Peaks, jednalo se o mnou nejoblíbenější mapu.  Velmi rád jsem začínal a začínám na pozici G9, která je podle mého o trochu výš než druhá „základna“. Běžně procházím přes H8 a H7 tak, abych měl dobrý výhled na onu rozlomenou loď přibližně v polovině mapy. Okolo ní se odehrává mnoho bitev a já podporuji spoluhráče salvami z LRM 10 nebo když se trochu soustředím tak i střelbou z ULTRA AC/5. Teprve jakmile jsou nepřátelé trochu více poškození, tak seběhnu dolů a pustím se do nich lasery a v těsné blízkosti používám i „Machine Gun“. Díky tomu už jsem mnohokrát odcházel z Forest Colony jako vítěz.

Frozen City Night

V předchozím článku na toto téma jsem se o nočním Frozen City již krátce zmínil. Nyní se tedy dostávám k tomu, jakou taktiku většinou volím. Při startu na C4 je nejlepší trochu si oběhnout mapu a dostat se někam na C6 – C7. Z té pozice je poměrně dobrý výhled ve směru, ze kterého by měli přijít protivníci. Rozhodně nedoporučuji vydávat se ihned přímo na zteč někam k D5-E5. V těch místech většinou narazíte na početnou skupinku mechů, která je stále ještě v zákrytu před mechy na C6. Vždy když jsem chtěl „rychle útočit“, tak se mi to vymstilo a v boji 3-4 na jednoho jsem neměl nejmenší šanci.

River City

Určitě si vzpomínáte na mou velkou kritiku River City Night, která je i při použití termovize velmi obtížně hratelná. Tato kritika se ovšem už nevztahuje na její denní verzi. V ní je krásně vidět přes vodu a mým nejoblíbenějším místem pro hraní jsou políčka F4, F5 a E5. Ta se nacházejí hned vedle mostu a právě odtamtud lze dobře pozorovat nepřátelské mechy na druhé straně řeky. Z této pozice už se mi podařilo zlikvidovat pěkných pár mechů. Většina ze soupeřů se totiž odstřelováním nechá vyprovokovat k tomu, aby překročili most. V té chvíli ovšem přicházejí na řadu všechny mé zbraně a než si soupeř uvědomí svou chybu, vydat se vstříc mně po úzkém mostě, ze kterého se nedá lehce dostat dolů, už se z něj kouří a já získávám mnoho zkušeností.

Závěrem bych vás ještě rád pozval k přečtení mého dalšího článku, který chystám. Bude se jednat o kompletní popis Alpine Peaks s velkým množstvím screenshotů. Určitě se tedy máte na co těšit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>