Dění na mwo.cz v uplynulém měsíci, FREE BROTHERS a nový TeamSpeak server.

Za poslední měsíc se stalo několik událostí a já bych je tímto článkem rád shrnul. První z nich je menší rozštěpení komunity v případě stylu hraní zápasů 12v12. Je tu stále 313th Kompanie, ale vzhledem k nutnému udržování její “efektivity” a s tím společných úskalí se několik členů rozhodlo, že takto to již není o zábavě a vytvořili si svojí novou divizi nazvanou FREE BROTHERS, což samo o sobě naznačuje, jak chtějí hrát dvanáctky. Dává to tedy prostor i pro lidi, které nebaví hrát svázáni jistými pravidly a chtěji si jen prostě zahrát s bratry ve zbroji něco většího než čtyřku. Jak se při několika bitvách (2/2/2014) ukázalo, nebudou asi jediní s tímto přístupem a tak Vám přeji jen dobré a lepší. Další co vyplynulo na povrch je fakt, že většina členů 313th nemá nic proti si občas zahrát i tyto “oddechové” dvanáctky a tak v budoucnost FREE BROTHERS věřím a doufám že je nebude nikdo brát jen jako renegáty co se nehodlají přizpůsobovat hirearchii velení, ale jako další možnou alternativu jak si zahrát. A myslím že to bude i dobrá společnost pro učení se boje ve větších skupinách a zkoušek alternativních cest k vítězství.

Další neméně důležitá informace je, že díky rozrůstající se komunitě kolem mwo.cz bylo zapotřebí vyřešit rychlejší připojení TeamSpeak serveru do internetu. Původně to bylo v plánu v dohledné době cca 2 měsíců, ale naskytla se možnost přejít na takový server již dnes. Ve spolupráci s DarkPower(superadmin) a Kremnicanem(admin) jsme všechno připravili a je možné ho začít využívat. Adresa nového TeamSpeak serveru je:

ts3.zero-k.info

K žádným výrazným změnám na novém serveru nedošlo. Nálevnu doplním, zdá se, že přezevšechno byla užitečná. :) Na novém serveru se budou časem scházet i další lidé (pravděpodobně češi a slováci?), kteří hrajou PlanetSide 2. Pokud Vás někoho tato hra zajímá, bude to pro vás jistě přínosné.
Důležité je poznamenat, že starý TS server na adrese cursed.cz bude i nadále beze změn funkční, jen není kapacita jeho linky dostatečná (nebo je to na hraně) pro jednu dvanáctku a tři čtyřky zároveň (což se tu poslední dobou dělo celkem často). Když jsem ho před více jak rokem spouštěl, nikdy jsem nepředpokládal že bude hostovat zároveň přes 30 lidí a kdo by to řekl, ono už si to vyžádá linku s nárazovým uploadem přes 300KB a hlasová komunikace je na výkyvy v času doručování dat velice náročná. Pokud bude nějaký důvod vrátit se z nového serveru na starý, bude to bez problémů možné. S novou linkou (za cca 2 měsíce) pak nebude problém hostovat i těch 512 lidí.

Tímto Vás tedy vyzívám k používání nového serveru, už jen proto, aby jsme zamezili štěpení komunity. Díky

7 Odpovědí k Dění na mwo.cz v uplynulém měsíci, FREE BROTHERS a nový TeamSpeak server.

 1. Carlist Rieekan says:

  Zajímavé zprávy ;)
  Možná by nebylo špatné tuhle informaci postnout i na fórko, kdyby se tu náhodou našel někdo, kdo na úvodní stranu nechodí… Aby se pak onen dotyčný nedivil, že je na starém TS sám :D

  • CursedSlayer says:

   To je vyřešené na straně TS serveru. Pokaždé když se na něj přihlásíš, vyskočí ti tabulka s informacemi o změně serveru a musíš ji odkliknout.

 2. Kaunmann says:

  Hezky si to napsal. Dík a palec nahoru.Souhlasim. Snad žádné rozštěpení nenastane. A FREE BROTHERS nejsou ani truc parta jak sme byli také nazváni. Byl bych rád, kdyby toto vše okolo nové jendotky bylo bráno jako takové rozšíření nabídky služeb všem co mají rádi MWO (.CZ) :) Uvědomuju si (a snad né sám), že 313. tu byla skoro od začátku a lidi co v ní aktivně hrajou zakládali jak tenhle web tak i teamspeak, proto mají obrovské zásluhy a FREE BROTHERS jim nemůžou konkurovat ( a ani nechtějí).
  Už první tejden ukázal, že to nebude tak horké a snad při skládání 12tek sme si nekradli lidi. 313tá bude mít určitě přednost a FREE BROTHERS, když se sejdou 1-2x za tejden,tak to bude myslím bohatě stačit. My nemusíme trénovat každý den. Takže MWO zdar a : KEEP CALM AND PILOT MECH!

 3. ShadowSP01 says:

  Zdravím Cursede, mohl by jsi prosím v nějaké volné chvíli aktualizovat informace na stránkách zase o nějaké novinky?

  Možná by nebylo od věci aktualizovat informaci i o “FREE BROTHERS”, kterýžto projekt se po prvotním nadšení ukázal býti neživotaschopným aby to příchozí nemátlo. Pokud se nepletu tak se FREE BROTHERS sešli jednou, možná dvakrát a od té doby jsme o nich nečetli ani neslyšeli vyjma tohoto článku.

  Zároveň je také pravda, že máme relativně větší problém se scházet i s 313tou, tedy porovnáme-li to s obdobím kdy jsme složili dokonce dvě dvanáctky najednou a v ostatní dny jsme složili vždy 12 v 12 i s několika náhradníky. UI 2 nám v tomhle asi významně nepomohlo, ale pomalu se situace vrací “do normálu”, stejně tak jak se vrací do hry stálé opory 313té a integrují se a zlepšují noví rekruti. A další nemáme problém do svých řad uvítat.

  Co je asi nejdůležitější, je fakt, že stále funguje komunita na MWO potažmo na TS serverech a ta je myslím dobrým základem a základnou pro všechny české a slovenské warriory. Za což díky všem kdo se o to po technické i lidské stránce zasloužili.

  A nejdůležitější na závěr, je velmi potěšující, že na bitevním poli i po různých obměnách a při různých složeních výsadku řekl bych stále, nebo znovu a čím dál častěji platí ONE HAWK SCATTERS MANY CROWS!

  • CursedSlayerCZ says:

   Upřímě nemám chuť něco psát. Poslední dobou ani sám dění kolem Mechwarrior Online nesleduju, nijak mě nezajímá a psát o tom že přidali novýho mecha a vydali další patch kterej v konci nic nedělá(nebo něco rozesrává) nemá význam. Psát o novinkách které nás čekají taky není zrovna můj šálek čaje, protože se v tomhle PGI nedá vůbec věřit.
   V podstatě bych řekl, že Mechy hraju už jenom ze setrvačnosti a kuli pár lidem.
   Pokud bych v tomhle rozpoložení něco psal, bylo by to spíš smutný a pesimistický(mírně řečeno). A v blízké budoucnosti nevidím zatím nic reálnýho, kuli čemu by mělo cenu něco psát. Ani ty klanový mechové nejsou žádnej odvar a bůh ví co jim ty pomatený kanaďánci provedou. S klidnou hlavou můžu taky říct, že dva roky bojovat bez důvodu/cíle už se omrzí kde komu. A sám nevidím potenciál ani tak v klanech, jako v pořádně vytvořený community warfare…jenže se mi příčejí slova “pořádně” v souvislosti s “PGI”. PGI už dávno nemusí dokazovat že je to banda totálních amatérů, to už dávno dokázali a tendenci se zlepšovat jsem nezaznamenal, což je asi to nejhorší. Snad na každym kroku který provedou, vidíš absolutní hloupost, amaterismus a nerozvážnost. A to nemám na mysli jenom hru jako takovou, ale veškeré dění kolem. A končim, začínám se nasírat…

   • Tulák CZ says:

    Tak mluvíš mi z duše. poslední dobou nevím zda mě hra nebaví protože mi nejde, nebo nejde protože mě nebaví :) Ale ještě pořád věřím že se najde něco co hru udělá zas atraktivní. K těm článkům na titulní straně, myslím že by jsme v tom neměli nechat jen Curseda, každej máme možnost něco sesmolit ať to není na jednom člověku. Za sebe slibuju dodat do neděle článek o hraní za jágrouše pro začínající hráče.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>