Poznejte žhavou planetku Terra Therma

t2

Někteří z vás si již dříve všimli toho, že ve videích z veřejného testování se objevila nová mapa. Ještě nějaký ten týden potom o ní nikdo neměl žádné konkrétnější informace, ale nyní byla konečně oficiálně vydána. Nazývá se TERRA THERMA a jedná se o planetku plnou sopek, tekoucí lávy a tím pádem i s teplotami okolo 98° C, což ovšem mechům příliš nevadí a projeví se to pouze na rychlejším zahřátí určitých zbraní a také těla mecha.

Tak jako běžně, když je vydána nová mapa, nejprve si ji pořádně procházím v “Testing grounds”, abych měl představu, pro jaké typy hráčů se hodí a jaké má zajímavosti. Stejně tak jsem to udělal i tentokrát a velmi jsem si během toho pochvaloval patch, díky kterému mi už hledání konkrétní mapy nezabere hodinu času.

Nyní už tedy k samotné mapě TERRA THERMA

t1

V podstatě se jedná o noční mapu, na které budete potřebovat dobré oči nebo při úplně špatné viditelnosti i  brýle s nočním viděním. Thermovize by zde mohla klamat, vzhledem k velkému množství tekoucí lávy. Ta ovšem není pouze pěkným doplňkem herního světa, ale dokáže být také poměrně hodně nepříjemná.

Sice skrz ni můžete chodit, což je docela výhoda, ale hodně rychle se vám během toho celý mech zahřívá a poškozuje vám nohy. V krajním případě by se vám tedy mohlo stát, že špatně volenou dobou pobytu v ní a střílením ze zbraní vydávajících teplo se dostanete do stavu, kdy se mech přehřeje a vaše hra tím v podstatě skončí…

t2

Jinak podle mého názoru je tato mapa vhodná zejména pro ty z vás, kteří bojujete rádi na blízko a nemáte ve svém arzenálu například AC/** a podobně. Já se na ni tedy nepřipojuji až tak rád, ale když už k tomu dojde, dokáže si na ní můj Dragon díky své rychlosti taky poradit a následně mé útoky do zad bývají drtivé.

5 Odpovědí k Poznejte žhavou planetku Terra Therma

 1. Jimmy says:

  Proč pro lidi co bobjují na blízko nejsou dobrý AC zbraně? :) Čím blíž tím přesněji se trefíš.
  Jinak láva není nic čeho by se člověk bál, alespoň před 12vs12 patchem ale lávu neměnily(alespoň to nebylo v patch notes), takže ve středním kole sem si mohl s mechem vpohodě plavat v lávě a dojít tak na druhej konec mnohem rychleji, když sem to vzal na přímo přez lávu a ani poškození sem snad neměl. Ale mapa super líbí se mi že je jiná, a jak vychytaj bugy tak snad přestanou při každý hře nadávat na ni všichni ostatní :D

 2. Filip Matějka says:

  No jde o to, že AC se na téhle mapě hodně rychle zahřeje … osobně bych tedy volil mecha s jiným typem zbraní. Co se týče lávy, tak jsem v ní byl chvilku, teplota šla rapidně nahoru a začalo mi blikat poškození nohou… já mám tedy před lávou jistý respekt :D

 3. Jimmy says:

  Jojo, je to mapa co prozkouší heat managment lidí :) .
  Jinak jo, láva tak funguje, ale právě že né všude, teda spíš tak málo že si z ní defakto nikdy nic nedělám :D ( http://www.youtube.com/watch?v=SqYNqqi7h7g tohle sedí na moje zkušenosti, někdy to nic nedělá, je to z test servru tak teď asi pálí víc lávy, ale pořád někdy vyjdu z toho bez úhony). Sem zvědavej, jestli dají vývojaři na komunitu a udělájí lávu jako lávu, nemužu se v ní přeci hejbat rychle jak ve vodě, no a jak sem v ní tak podle toho kolik mám heatsinků a jak rožhavenej sem tam spadl tak tolik času budu mít na únik nebo konečná :) :)

 4. JudgeDeathCZ says:

  Lava uprosted dává dmg,ale ta kolem co teče ze sopek jen zvyšuje heat asi stejně jako Flamethrower max do 90% heat.
  Jinak mapa je fajn jen je treba vychytat malý kameny kvůli novymu modelu pohybu.Na Canyon Valley se jim to docela povedlo.

  Jinak AC/5 a 10 moc heatu nedělají.

  Ten problém konstantní rychlosti pohybu v normálním terénu vs voda/lava/sníh snad nějak vychytaj.Přece jen kvůli tomu jsou ve světě battlechu existujou UMU a torpeda ne :D ?

 5. Kitane says:

  AC jsou na tom s teplem podivne.

  AC2 se da pouzivat jako primotop, s AC5 se daji chladit drinky, AC10 a UAC5 maji pokojovou teplotu, 1 AC20 prijemne hreje, ale alfa dvou AC20 je teplotni supernova.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>