Dragon už mi nevyhovuje. Pořídil jsem si nyní Jagermecha!

dragon

Tak po několika týdenní odmlce jsem zde konečně s dalším článkem. Během předcházejících dvou týdnů jsem se téměř k hraní MechWarrior Online kvůli pracovním povinnostem nedostal, ale nyní by snad opět zase mělo být klidněji. Pokusím se tedy vrátit k pravidelnému psaní článků. V tom dnešním vás například seznámím s tím, jak jsem si vybíral svého druhého mecha, když už mě trochu omrzel můj Dragon. Nebo abych to tedy řekl lépe, pro můj styl hry mi už přestal vyhovovat a hledal jsem mecha, který bude efektivnější na větší vzdálenosti.

Co mi vyhovovalo u Dragona a co jsem u něj naopak postrádal?

Dragon se mi ihned ze začátku zamlouval výborným poměrem mezi odolností a rychlostí. Trochu mě ovšem limitovala maximální možná tonáž a také uzpůsobení pro různé typy zbraní. V některém z předchozích článků jsem se zmiňoval o tom, že rád útočím na dálku a vytvářím tak podporu mechům, kteří útočí spíše z blízkosti. Sice měl můj Dragon Ultra AC/5 a LRM 5, ovšem pro mé účely mi to nevyhovovalo. Dlouho jsem si říkal, že se naučím hrát trochu jiným stylem, ale to se mi nepodařilo.

Řešení spočívá v pořízení JAGERMECH JM6-S

jagermechRozhodl jsem se našetřit nějaké C-Bild a investovat většinu z nich do pořízení nového mecha. Zůstal jsem věrný třídě HEAVY a zvolil jsem si JAGERMECH JM6-S. Velmi se mi na něm líbí ona děla, která má místo klasických rukou. V základu byl osazen STD ENGINE 260, což pro začátek hry vyhovovalo. Pozdější změny ovšem byly nevyhnutelné.

XL ENGINE 150 vyřešil problém s tonáží

Tento krok je téměř u všech mechů prakticky stejný. Abyste si uvolnili tonáž pro lepší zbraně nebo jiná rozšíření, musíte vyměnit STD ENGINE za XL ENGINE. Mě se tímto způsobem podařilo získat cca 12 volných tun. V tuto chvíli je mám stále nevyužité, ovšem až nastřádám hraním dostatečné množství peněz, tak je investuji buďto do dalších laserů nebo k pořízení silnějších děl.

Máte někdo k dispozici stejného mecha jako já? Jaká vylepšení jste u něj použili a vybrali byste si ho znovu?

5 Odpovědí k Dragon už mi nevyhovuje. Pořídil jsem si nyní Jagermecha!

 1. Kitane says:

  XL150 na heavy mechovi? Maly motor jsem na heavy mechovi zkusil kdysi, a sice to bylo zajimave ohledne palebne sily, ale jinak uplne k nicemu, a to bylo v dobe kdy nejvetsi mapa ve hre byla Caustic Valley – na dnesni Tourmaline nebo Alpine to je jeste horsi. Ta chybejici mobilita ti proste znemozni dobre reagovat na prubeh boje.

  Ale nejjednodusi je si to proste zkusit. Na par kol to byva i sranda a za chvili te nejspis samotneho zacne dozirat jak dlouho ti to trva do boje, a jak casto je v podstate rozhodnuto driv nez si tam dovalis svuj arzenal.

 2. Filip Matějka says:

  No rychlost mecha je v tuhle chvíli nějakých 37 KPH, ale zatím mi to vyhovuje. Nejčastěji s ním hraju v módu Assault a hlídám vlastní Base. Tímhle způsobem už mám na kontě poměrně hodně zlikvidovaných mechů :) . Takže když se mi nechce běhat a chci si jen pěkně zastřílet, Jagermech v téhle verzi je pro mě jasnou volbou :) .

  • Kaunmann says:

   podle mě se malý reaktory obecně nevyplatí protože musíš stejně dokoupit chladiče do počtu 10 takže ve výsledku na tom tolik nevyděláš na váze a navíc si ubereš pozice na zbraně…první reaktor s 10ti chladičema 250 takže menší nepoužívám.když kouknete do tabulek a připočítáte váhu chladičů tak je to jasný.

 3. JudgeDeathCZ says:

  Fakt že xl 150 na jagera ne.
  Jo palebnou sílu asi máš.Ale taky je pravda že té někdo oddela LRMs než se dostradujes za šutr kam se můžeš schovat.Nebo taky děláš dobrej cíl pro PPC/Gauss snipery.Zvlášť kombinace malý rychlosti,XL enginu a velkyho side torza dává sniper mechum dobrou šanci té oddelat dost rychle.

 4. Slinta says:

  XL150 ??? (aspon u mě) Nikdy
  Napísu ňáky fakta: 150 má 6 heatsinků a váží 4 tuny + 4 hs pro funkčnost:
  8 tun… Pokud chceš používat double (a že bys mohl) je to celkem 12 slotů navíc… to je skoro dostatek slotů na endosteel = +3 tuny volný
  Když to všechno započítám… XL 240 tě výjde jen o tunu tíž ale máš větší rychlost. a kolikrát je rychlost dost užitečná i pro Survivabilitu ( vypadlo mi český slovo :D )

  PS: Je to samodřejmě o stylu hraní a o tom jestli ty double používáš, protože jestli ne, tak se to vylatí. Já je mám totiž na všem. Ale nech to jak to máš jestl tě to s tím baví

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>